Château de l’Évêché

 

 

Toto vinařství vlastní rodina Chaumet již od roku 1852. V současné době ho vede Françoise Chaumet se svou dcerou Claire Chaumet.
Ať už ve Francii nebo v zahraničí, tyto dvě ženy chtějí, aby se o jejich skvělých ročnících a historii dozvěděl celý svět.
Kromě toho připravují dva nové projekty, které mají přivítat cestovatele v přátelské a klidné atmosféře.

 

Françoise a Claire Chaumet vám nabízí tato tři vína:

Château de l'Évêché

Deset hektarů Château de l'Évêché se nachází v severní části obce Lalande de Pomerol. Château de l'Évêché leží na jílovitém a štěrkovitém terroir s odrůdou Merlot (60 %), Cabernet Sauvignon (30 %) a Cabernet Franc (10 %).

Château Lamarche

Château Lamarche se nachází v apelaci Montagne-Saint-Emilion na ploše 7 hektarů. Víno Château Lamarche je typické pro blízké plató Pomerolu s písčito-štěrkovitou půdou.

Château Moulin de Sales

Château Moulin de Sales se nachází na jihu obce Lalande de Pomerol na ploše 10 hektarů. Château Moulin de Sales je typickým představitelem sousedních teras v Pomerolu, s písčito-štěrkovým terroirem, s převahou Merlotu (80 %). Kromě toho se s Merlotem každoročně mísí Cabernet Sauvignon (18 %) a Cabernet Franc (2 %), aby vznikl kvalitní produkt.

 

Bohatý a pestrý program:

Víkendové aktivity: prohlídka s průvodcem (11.00/13.00/14.00/16.30/18.00) a bezplatná ochutnávka všech našich vín / bezplatný zábavný workshop "le nez du vin" (15.00) jízda kočárem taženým koňmi / trh místních tvůrců, řemeslníků a výrobců.

 

 

      

Zpět do obchodu