Domaine de Merlet

 

Toto vinařství není velké, vinic má jen něco přes 4 hektary. Tomu odpovídal skromný, ale praktický a svým způsobem i útulný prostor ke koštování - pult postavený hned za vraty malého vatroomu, těsně před nerezovými tanky. Nevýhoda byla jediná: trochu těsno uvnitř, tedy ve stínu. Venku totiž řádilo červnové slunce a vůbec nebylo příjemné se jím nechat rozpalovat.

 

Domaine-de-Merlet-Joël-Tauzin-7deci

 

Nálada byla ale výborná a Joël Tauzin, šéf vinařství a člen rodiny, která ho vlastní, byl v dobrém rozmaru. K ochutnání jeho produktů jsme se nenechali pobízet. Prošli jsme většinu vzorků, které byly k dispozici, tedy:

Domaine de Merlet 2019

Domaine de Merlet 2018

Domaine de Merlet 2017

Domaine de Merlet 2016

a

Domaine de Merlet Cuvée Prestige 2019

Domaine de Merlet Cuvée Prestige 2018

 

Domaine-de-Merlet-price-list-7deci       Domaine-de-Merlet-portes-ouvertes-discount-7deci

Domaine-de-Merlet-portes-ouvertes-7deci

 

Všechny stály za to, zvláště, když jsme k nim “párovali” ceny z drobné tabulky na pultu. Hlavně obě Cuvée Prestige byly výborné. Naše slova chvály Joëla a jeho kolegu Jeana potěšila, ale nikterak nepřekvapila.

“Ti přes cestu mají to samé, akorát dvakrát tak dražší “, nechali se slyšet. Těmi “přes cestu” myslel Château Haut-Bailly (Cru Classé Pessac-Leognan). Dosud jsem neochutnat červené z Château Haut-Bailly. Ale pokud bude lepší než prestižka od Merletu, tak o moc asi ne. Tady bych to pánům věřil. Co netrefili, byla cena. Ta totiž není u sousedů dvakrát, ale aspoň pětkrát tak vyšší !

Tady jsme si museli pořídit na večer alespoň jednu lahev. Byla to Domaine de Merlet Cuvée Prestige 2018 a byla skvělá.

 

Domaine-de-Merlet-bottle-cuvee-prestige-7deci

Zpět do obchodu